Tvory meniace naše životy

Príchodom malého človiečika Vám zrazu bude smiešne, ako ste sa na svoj doterajší život sťažovali a považovali ho za komplikovaný, pretože to čo bolo predtým než ten malý tvor prišiel na svet už tak skoro pravda nebude. A tak skoro sa k pôvodnému životu ani nevrátite, nakoľko máte odteraz na dlhé roky o zábavu postarané a na nič ostatné jednoducho nezostane čas. Mnoho párov sa sťažuje na to, že by už chceli žiť normálnym životom ale dieťatko im to neumožňuje, možno tento stav trochu zmení nástup do škôlky, ktorý však prinesie mnoho ďalších komplikácií v podobe nekonečného kolotoča detských chorôb, takže o zábavu bude znova postarané.

dieťatko na odrážadle

Ako teda fungovať, aby ste sa cítili aj ako ľudia s normálnym životom, nielen rodičia? Jednoducho – so svojím dieťaťom sa musíte len zžiť. Nebrať ho ako prekážku, ktorá Vám neustále v niečom bráni a Vy kvôli tomu nemôžete robiť to, čo by ste chceli, nemôžete ísť tam, kam by ste chceli, nemôžete to a ono. Môžete, stačí sa s ním zžiť a brať ho ako svoju súčasť nie ako niekoho, kto Vám v niečom bráni. Mnoho vecí môžete robiť aj s ním, nemusíte ho zo všetkého vynechávať pretože si myslíte že s ním sa to nedá. Spoločné výlety či aktivity, aj keď je možno ešte príliš malé na to aby úplne vnímalo čo sa okolo neho deje tak určite vie, že je s tými ktorých najviac miluje a viac mu k šťastiu netreba.

rodina

Dieťatko nie je prekážka práve naopak – otvára Vám nové obzory a núti Vás vymýšľať veci, na ktoré by ste bez neho len tak ľahko neprišli. Je pravda, že so staršími deťmi je to jednoduchšie, o tom niet pochýb. No pamätajte na to, že obdobie keď je Váš potomok najmenší pominie veľmi rýchlo a už nikdy sa nevráti, už nikdy nevrátite čas späť a raz môžete ľutovať, že ste si ho nestihli užiť plnými dúškami. Dieťa Váš život zmení na nepoznanie, rodičovstvo je neľahká úloha no s odmenou, ktorej sa nič nevyrovná – máte pri sebe tvora ktorý Vás bude bezmedzne milovať a bude po Vašom boku celý Váš život.