Mobilný dom je optimálnym riešením záhradnej chatky.

Mobilné domy v našich končinách nemajú práve silnú tradíciu, poznáme ich skôr z iných končín sveta, kde predstavujú veľmi finančne výhodné bývanie pre určitú skupinu obyvateľov. U nás sme predsa len zvyknutí na murované domy s pevnými základmi, ktoré sú väčšinou aj vhodne zateplené vzhľadom k našim podnebným podmienkam.

No aj na Slovensku sa v posledných rokoch začali udomácňovať mobilné domy, ktoré sa uplatňujú hlavne ako záhradné domčeky alebo lesné chatky. Ak ste dnes vlastníkom malej záhradky, v ktorej by ste radi vybudovali malú murovanú chatku, tak po prepočítaní nákladov na takúto stavbu si to väčšina ľudí okamžite rozmyslí. V poslednom čase totiž extrémne vzrástli ceny stavebných materiálov a práce, takže celkové náklady na záhradnú chatku sú pre mnohých z nás extrémne vysoké.

karavan

Ak si navyše uvedomíme, že takýto druh stavby využívame naozaj iba sporadicky, a to hlavne v letných mesiacoch, finančne náročná výstavba tu nedáva veľký ekonomický zmysel. Na takýto účel mnohým postačuje aj mobilný domček, ktorý ako záhradná chatka poslúži naozaj dokonale, pričom obstarávacie náklady takéhoto domčeka sú veľmi nízke.

záhradný domček

Jednou z možností je aj mobilný dom Sunsseker Maars, ktorý je na záhradu ako stvorený. Po jeho zakúpení vám ho veľmi rýchlo umiestnia na požadované miesto a vy ho môžete využívať vlastne okamžite. A dostanete ho hneď aj patrične zariadený. V obývacej často má tento mobilný domček dve sedačky s praktickým úložným priestorom. Kuchynská časť obsahuje kuchynskú linku s drezom a plynovým varičom. V takomto domčeku môžete aj veľmi pohodlne prespávať, pretože v spálni sa nachádza veľká manželská posteľ, takže v letných mesiacoch si budete pripadať ako na dovolenke a ráno sa budete prebúdzať v krásnom prostredí svojej rozkvitnutej záhrady. Ako bonus tu je pre vás aj kúpeľňa so sprchovacím kútom, umývadlom a WC.