Matcha čaj: Najlepší čaj pre vaše zdravie

Máte radi čaje? V takom prípade by vás mohlo zaujímať, že v prípade čaju matchu sa na rozdiel od iných čajov a nápojov konzumujú celé lístky, ktoré sú bohaté na obsah vitamínov, minerálov a antioxidantov. Z týchto listov prijmete viac výživových látok, než zo samotných záparov a výluhov. Pre porovnanie – v jednej šálke matcha čaju sa nachádza toľko účinných látok, než v 1,5 litra iného zeleného čaju. Toto je dôvod, prečo je práve matcha caj https://www.totalvital.sk/matcha taký efektívny na posilnenie vášho zdravia a kondície.

Matcha prášok

Preferujete radšej kávu? Tak potom by ste mali vedieť, že aj v matcha čaji nájdete kofeín – a to dokonca väčšie množstvo, než v bežnej káve. Preto je tento čaj zároveň bohatým zdrojom energie, podobne ako káva. V prípade tohto čaju ale kofeín začína účinkovať o niečo neskôr, avšak takisto pôsobí dlhšie – dodá vám energiu až na 6 hodín. Na rozdiel od kávy sa ale po jeho vypití nedostaví nervozita, skôr naopak. Pomáha k uvoľneniu mysle, na druhej strane však uchováva myseľ koncentrovanú a produktívnu, nevzbudzuje ospalosť.

Zalievanie čaju

V prípade matcha čaju vravíme hneď o niekoľkých pozitívnych účinkov na zdravie. Preto si skúsme uviesť aspoň niektoré z nich:

  • vysoký obsah antioxidantov, ktorých pravidelný príjem je potrebný ako prevencia pred vážnymi ochoreniami. Jeho živiny napomáhajú k budovaniu silnejšieho metabolizmu. Za zmienku stojí účinný antioxidant EGCG, ktorý je efektívnou prevenciou proti vzniku rakoviny.
  • Efektívne odbúrava stres a znižuje nervozitu aj úzkosť. Pri pití tohto čaju je navyše zaujímavé, že aj napriek tomu, že prináša psychický relax, tak umožňuje mozgu, aby zostal sústredený a v strehu. Za tieto účinky môže teanín v kombinácii s kofeínom. A zatiaľ čo väčšina zelených čajov obsahuje 4 mg teanínu na porciu, u matchy je to 20 mg.
  • Na záver spomeňme, že pravidelné pitie tohto čaju sa podpíše pod zdravú detoxikáciu organizmu a takisto pod reguláciu hmotnosti a udržiavanie štíhlej línie.