informácie o matracoch

Ako si vybrať správny matrac? Matrac, ktorý vyhovuje po všetkých stránkach, je kvalitný a dostatočne mäkký? Zaručený spôsob, ako otestovať matrac, jeho primeranú tvrdosť a mäkkosť, je ľahnúť si na matrac a umiestniť ruku medzi bedrovú časť chrbta a matrac. Ak vám do daného priestoru vojde vaša dlaň bez toho, aby sa tam vytvoril zvyšný voľný priestor, alebo, aby vykonanie daného pohybu bolo násilné a náročné, matrac je pre vás vhodný. To znamená, že matrac je pre vás vhodný vtedy, keď sa vám vaša dlaň vojde do vymedzeného priestoru medzi bedrovou časťou chrbta a matracom, jednoducho a pohodlne bez zbytočných tlakov a zapadne do daného priestoru tak akurát.

matrace

Vhodný matrac je v podstate zásadná vec, aby sme sa ráno nebudili ako dolámaní, ale naopak v dobrej nálade a s úsmevom na tvári bez zbytočných bolestí chrbta, kĺbov a svalov. V tomto prípade bude váš štart do nového dňa prebiehať v dobrom naladení a vy budete pripravení na zvládnutie povinností, ktoré daný deň prináša.

Večer si zase budete líhať do pre vás ideálneho matraca, ktorý sa výborne prispôsobuje vášmu tlaku tela, nevytvára zbytočný odpor a predstavuje pre vás záruku zdravého a kvalitného spánku. Môžete sa spoľahnúť na príjemný oddych.

kvalitný matrac

Ak patríte k tým, ktorí majú problémy s chrbticou, platničkami, je vhodné uvedomiť si, že úplne mäkký matrac, do ktorého sa budete zabárať, nie je pre vás tým pravým výberom. Matrace do postele sú odstupňované od jeden do štyri, kde každému číslu prislúcha náležitá tvrdosť či mäkkosť, pričom pod číslom jeden sú označené matrace, ktoré sa vyznačujú najväčšou tvrdosťou. Vyberte si vhodný matrac pre vás. V našej aktuálnej ponuke nájdete aj protialergické matrace alebo matrace s pamäťovou stopou. Urobte maximum pre vyživujúci a regeneračný spánok. Vyberajte z rôznych dostupných rozmerov matracov, pre vás ako aj pre vaše deti.

 Nezařazené