Energie v domácnosti

Ceny nehnuteľnosti v prípade domu a bytu sú podobné a domom získate množstvo výhod. Ak sa však rozhodnete pre stavbu, musíte očakávať viac administratívy ako ste si možno mysleli. Úvodné vybavovačky ako stavebné povolenie, vybavovanie elektriky, plynu, vody či kanalizácie, sú úkony s ktorými počíta každý. No aj pri kolaudácii vás môžu prekvapiť. Dajte si pozor na energetický certifikát.

energetický certifikát

Čo je energetický certifikát?

Už pred samotnou stavbou by ste mali o energetickom certifikáte vedieť, pretože vám neskôr, najmä pri kolaudácii, môže narobiť veľké problémy. Energetický certifikát je doklad o energetickej triede vašej nehnuteľnosti. Čo to znamená? Tak ako spotrebiče, ktoré v domácnosti používame, sú označené do energetických tried od A po G podľa výšky spotreby energie, tak aj bežné domáce aktivity ako ohrev vody či vykurovanie spotrebováva energiu. A vo veľkej miere. Na starý kotol rovno zabudnite. Práve takýmto zastaralým technológiám sa chce štát vyhnúť a preto bola prijatá nová legislatíva, ktorá určuje predložiť energetický certifikát v hodnote A0.

Energetické triedy

Koho sa to týka? Samozrejme ak už bývate a máte aj kotol, rekonštruovať teraz nemusíte. Týka sa to ľudí, ktorých čaká kolaudácia. Pri kolaudácii vašej nehnuteľnosti predložíte energetický certifikát, kde musíte spĺňať podmienku energetickej triedy A0. Táto trieda sa dá docieliť výberom tepelného čerpadla, vzduchotechniky, či inej technológie na vykurovanie a ohrev teplej vody. Moderné technológie sú s nízkou spotrebou energie, čo uvidíte aj na mesačne spotrebe. Dajte si svoj energetický certifikát vyhotoviť odborníkom. Certifikaciabudovy.sk používa moderné termo kamery, vďaka ktorým vám rýchlo a presne zmerajú spotrebu energie vašej nehnuteľnosti. Dajte si vyhotoviť energetický certifikát budov na certifikaciabudovy.sk ešte dnes aj vy.